Yağlı Ciltler İçin En İyi Makyaj Bazları

1
2899

Kalıcı makyajın en büyük engeli yağlı bir cilt. Uzun dakikalar harcadığınız makyajınız gün boyu yüzünüzde kalmıyorsa makyajınızın eksiği, makyaj bazıdır. Makyajınız gün boyu taze ve mat kalsın istiyorsanız makyaj bazını atlamamalısınız. Bir çok kişinin gereksiz görüp kullanmadığı bu ürün hem ten makyajımızın gün boyu kalıcı olmasını sağlıyor hem de cildimizi nemli tutarak daha pürüzsüz kalmasına yardımcı oluyor. Makyaj bazlarını dilerseniz tek başlarına da kullanabilirsiniz. Çok az bir ürün bile bütün cildinize yetecektir. Yağlı ciltler için cildinizdeki yağı kontrol altına alarak parlamanın önüne geçecek ve gözenek görünümünü azaltarak kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlayacak makyaj bazlarını birlikte inceleyelim.

1. NYX #NoFilter Blurring Primer

NYX #NoFilter Blurring Primer gözeneklerinizi gizleyecek ve kusurlarınızı örtecek hafif ten rengi bir makyaj bazıdır. Ten makyajınızdan önce tampon hareketlerle burun ve yanak bölgenize uygulayabilirsiniz. NYX #NoFilter Blurring Primer hafif ten rengine sahip pigmentler sayesinde cilt dokusundaki eşitsizlikleri düzeltir. İpeksi dokusuyla hem gözeneklerizi gizler hem de makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını sağlar.  Buraya tıklayarak ürünü satın alabilirsiniz.

2. NYX Pore Filler Primer

Yağsız formülü ile karmadan yağlıya dönük ciltlere kolay bir kullanım sunar. Benefit‘in POREfessional bazına muadil olarak gösterilin NYX Pore Filler içerisindeki E vitamini sayesinde cildinizin nem seviyesini dengeler. İpeksi dokusu kırışık, gözenek gibi kusurlarını kolayca örterek cildinizi ten makyajına hazır hale getirir. Tampon hareketlerle burun ve yanak bölgenize uygulayabilirsiniz. Buraya tıklayarak ürünü satın alabilirsiniz.

3. Benefit POREfessional Primer

Özellikle yağlı ve karma ciltlerde görülen gözenek probleminin önüne geçmek için üretilen gözenek küçültücü bu baz, gözenek konusunda kült ürünlerden biri. Cildinizde salgılanan fazla yağı dengeleyerek parlamayı engelliyor. Bu ipeksi, hafif dokulu balmı ister tek başına, ister gün içinde gözenekler saklandıkları yerden ne zaman çıkarsa yeniden uygulayabilirsiniz (T-Bölgesinde doğrudan makyajın üstüne uygulayın ve yayın. Birazcık sürseniz yeter). Yarı saydam formülü, cildi serbest radikallere karşı koruduğu bilinen bir E vitamini türevi içerir. Hafifçe nemlendirilmiş yüzünüze ince bir katman halinde uygulayın (Hafifçe nemlendirilmiş yüzünüze ince bir katman halinde uygulayabilirsiniz). Hem mini hem tam boyu bulunan ürünü buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

4. Golden Rose Mattifying and Pore Minimizing Primer

Matlaştırıcı ve gözenek sıkılaştırıcı Golden Rose’un Mattifying and Pore Minimizing makyaj bazı yumuşak ve ipeksi yapısıyla cildinizi kusursuzlaştırarak ten makyajınıza zemin hazırlar. Gözeneklerin ve ince çizgilerin görünümünü azaltır, hafif ve yağ içermeyen formülü cildinizi matlaştırır ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Paraben içermeyen ürün yağlı, normal ve karma ciltler için uygundur. tek başına ya da fondöten altına uygulayabilirsiniz.

5. Sleek Control Shine&Prime

Parlak görünümü ortadan kaldıran Sleek’in Control Shine&Prime‘ı ten makyajı öncesinde pürüzsüz bir zemin oluşturarak tüm gün sürecek mat görünümü elde etmek için yağ kontrolü sağlar. Kadifemsi dokuya sahip ürün özellikle yağlı ve karma ciltlerin sorunu olan gözenek görünümünü en aza indirir. Uygulaması kolaydır (parmağınıza nohut büyüklüğünde ürün sıkmanız yeterli olur), cilt üzerinde fark edilmeyen ve parlaklık içermeyen yapısı sayesinde kusursuz bir cilt görünümü yaratır. Ürünü ilk sıktığınızda ten rengi gibi görünse bile uyguladığınız zaman rengi kaybolup teninizle bütünleşir. Sleek’in Control Shine&Prime‘ı tek başına veya makyaj öncesi aşığı yağı kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Sleek’in Control Shine&Prime‘ı Gratis mağazalarından satın alabilirsiniz.

6. Make Up For Ever Base Matifiante Mattifying Primer

Ten makyajından önce hafif nemli cildinizi yumuşatır, pürüzsüzleştirir ve parlamayı kontrol altına alır. Yağlı ve karma cilde sahipseniz bu ürünü çok seveceksiniz. Gün boyu parlamayı önlemesinin ve cildi mat göstermesinin yanı sıra cildinizde kızarıklık varda onları da kapatır. Gözenek görünümünü en aza indiren bu ürünün hem normal boyu hem de seyahat boyu bulunuyor. Ürünü isterseniz buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

7. Estée Lauder The Mattifier Shine Control Perfecting Primer + Finisher

 

 

Estée Lauder The Mattifier Shine Control Perfecting Primer + Finisher özellikle yağlı ciltlerin sorunu olan parlamayı ve gözenekli görünümü azaltır. Beyazımsı bir renge sahiptir ve yumuşak dokusu ile parlamayı kontrol altına alarak pürüzsüz bir görünüm verir. Estée Lauder The Mattifier Shine Control Perfecting Primer + Finisher makyaj bazını, hem fondöten öncesi hem de tek başına cilt kusursuzlaştırıcı olarak kullanabilirsiniz. Temiz, nemli cildinize çok az bir ürünü eşit şekilde yayarak uygulayabilirsiniz. Nohut büyüklüğünde ürün yeter olacaktır. Buraya tıklayarak ürünü satın alabilirsiniz.

8. Bobbi Brown Primer Plus Mattifier

Bobbi Brown Primer Plus Mattifer, cildinizdeki yağı kontrol altına alır ve cildin nem seviyesini dengeler. Gözenekleri bulanıklaştıran ve matlaştırıcı bir baz olan Primer Plus Mattifer sadece yağlı ciltlere değil tüm cilt tiplerine uygundur. Cildin nem seviyesini dengelemek için içerisindeki Sodyum Hyaluronat’ı kullanır. Ayrıca içerisinde cildinizdeki yağı emmek ve gözenek kusurları için özel bir pudra bulunuyor. Cildinizin nefes almasını engellemeyen Bobbi Brown Primer Plus Mattifer beyaz şeffafımsı bir renge sahip. Temiz ve nemlenmiş cildinize (göz çevresi hariç) eşitçe yayarak uygulayabilirsiniz. Buraya tıklayarak ürünü satın alabilirsiniz.

Siz de sevdiğiniz makyaj bazını yorum olarak paylaşırsanız sevinirim. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle ♥

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here