Kirpik Lifting Nedir?

1
688

Kirpik Lifting Nedir?

Son zamanlarda en popüler makyaj uygulamalarından biri olan kirpik lifting, adından da anlaşılacağı gibi kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına geliyor. Gerek sosyal medyada gerekse günlük hayatta adını sıkça duyduğumuz kirpik lifting, kendi doğal kirpiklerinizin belli bir süre boyunca daha dolgun görünmesini ve canlı bakışlar elde etmenizi sağlıyor.

Kirpik Lifting Uygulaması Nasıl Yapılır?

“Kirpik lifting uygulaması öncelikle kirpiklerinizin uzunluğuna göre S-M-L olmak üzere üçe ayrılan pedler yapıştırılarak başlanır. Sonrasında kirpiklerin tek tek ayrılarak cımbızla yapıştırılıp kıvrık hale gelmesi sağlanır. 1 numaralı bakım ürünü sürülerek 15 dk bekledikten sonra keratin işlemi gerçekleştirilir. 20 dk daha beklettikten sonra pedler çıkarılıp son bakım ürünü sürülerek işlem tamamlanır.” İşlem toplam 45-60 dk sürer. Kirpik uzantılarına benzer şekilde, kirpik uzatma ve kıvrılmasını göz şeklinize veya sadece kirpik tercihinize göre özelleştirebilirsiniz. Uygulamadan 24 saat sonra yapışık gözüken kirpikler kendiliğinden açılarak daha doğal ve yoğun bir görüntüye kavuşur.

Kirpik Lifting Riskleri Nelerdir?

Güzelliğe yönelik her tedavide olduğu gibi cildiniz kullanılan ürünlere tepki verebilir. Gözlerimiz hassas olduğundan dolayı risk biraz daha yüksektir. Bu yüzden araştırmanızı salonda yapmalı ve randevunuzu almadan önce incelemeleri kontrol etmelisiniz. Uygulama sırasında kullanılan malzemelerin hepsi göz sağlığı açısından uygun olmalıdır.

Kirpik Lifting Bakımı Nasıl Olmalı?

Kirpiklerinizin mümkün olduğunca uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, onlara biraz sevgi göstermeniz gerekir. Bu; kirpik fırçası ile günlük olarak fırçalamanız, gözlerinizi ovmamanız anlamına gelir. Ayrıca makyajınızı çıkarırken olabildiğince nazik olmalı ve bir makyaj mendili veya bir çubuktan yardım almalısınız. Yüzüstü uyumamaya da dikkat etmelisiniz çünkü kirpikleriniz siz uyurken ezilerek yamulabilir.

İpek kirpiğe kıyasla kirpiklerinizi inceltmez veya dökülmesine sebep vermez. Ayrıca daha doğal bir görünüm sunarken kendi kirpiklerinizin de zamanla uzadığını ve çoğaldığını görebilirsiniz. Peki ya siz doğal bir kirpik mi, sahte bir kirpik mi seviyorsunuz? Cevabınızı yorum olarak bekliyorum.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle ♥

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here