Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin Bakım Önerileri

2
837

Göz altı morlukları birçok kadının en ciddi cilt problemlerinden biridir. Gerek genetik faktörler gerekse çeşitli sebeplerle ortaya çıkan göz altı morluklarının nasıl geçtiğini anlatmadan önce göz altı morluklarının neden olduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum:

 • Genetik Faktörler
 • Yetersiz Beslenme
 •  Vitamin Eksiklikleri (B-C-K-E Vitaminleri)
 •  Demir Eksikliği
 • Uyku Problemleri
 •  Stres
 •  Kozmetik Ürünler (Özellikle son kullanma tarihi geçen ürünler)
 •  Alerjiler
 • Burun Tıkanıklığı (Gözünüzden burnunuza giden damarların rengini koyulaştırır)
 •  Alkol ve Tütün Ürünleri
 • Güneş Işığı
 •  Yaşlanmak 🙂

Koyu göz altları için corrector ve kapatıcılar makyajımızın olmazsa olmazlarından fakat daha kalıcı bir sonuç için bakım adımlarınızı yenilememiz gerekiyor. Sizce de dinlenmiş, enerjik ve genç bir görünümün kilit noktalarından olan göz altları ekstra ilgiyi ve özeni hak etmiyor mu? İşte göz çevresindeki koyu halkalarla savaşmanın yolları:

1. C Vitamini


Cilt için mucizevi sonuçlar yaratan C vitamini, göz çevresine içten dışa bakım yaparak morlukların önüne geçer. Bu yüzden C vitamini içeren günlük bakım kremleri olmazsa olmazlarımızdan. Nivea’nın Q10 PlusC kremi C vitamini içeren bir kremdir. Ürüne buradan  ulaşabilirsiniz.

2. Masaj

Masaj hem gergin göz çevresi için hem de dinlenmiş bir görünüm için birebir. Titreşimli yeni nesil cihazlarla göz çevresindeki kan dolaşımını hızlandırarak şişkinliği giderebilir aynı zamanda da morluklara sebep olan olan kılcalların açılmasına da yardımcı olabilirsiniz. Miniso’nun makyaj temizleyerek masaj yapan cihazına buradan ulaşabilirsiniz.

3. Retinol

Retinol mucizesinin cildimize olan etkilerini duymayan kaldı mı? Cilt dokusunu yenilemekten kırışıklıkları gidermeye kadar birçok faydası bulunan retinol göz çevresini yeniden yapılandıran en etkili bakımlardan. M. Asam’ın retinol içeren serumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

4. Kafein

 

Kahve içtiğinizde kafein göz altı morluklarınızın ortaya çıkmasını hızlandırırken cilde uygulanan kan kanallarını sıkıştırır ve göz altı şişliklerini bastırır. Bu nedenle içinde kafein bulunan göz altı kremlerini masaj yaparak uygulayabilirsiniz. The Body Shop’ın Oils Of Life göz çevresini canlandırıcı kremine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5. Salatalık

Göz altı morluklarına karşı salatalık etkili bir diğer silah. Salatalıkta bulunan anti-inflamatuar sayesinde göz altlarındaki şişlikler azalır ve içerdiği askorbit asit özleri sayesinde toksinleri temizleyip, iltihabı gidermeye yardımcı olur. Bildiğiniz gibi birçok cilt bakım kremi ve maskesi içinde salatalık özü bulunuyor.

Evinizde hazırlayabileceğiniz salatalık maskesi ile de göz altı morluklarınızı azaltmanız mümkün. (Salatalık Maskesi: Sırt üstü uzanın ve salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirin. 10 dk sonra isterseniz yeni ve soğuk salatalık dilimleri ile değiştirebilirsiniz.)

6. Maske

 

2 YORUMLAR

 1. Merhaba Bedia Hanım,
  Sayfanızı beğenerek takip ediyorum. Kişisel bakımdan neye ihtiyaç duyarsam öncelikle blogunuzu okuyorum. Gelecek yazınızı büyük bir merakla bekliyorum. 🙂

 2. Bedia Hanım, paylaşımlarınız gördüğüm en güzel ve özel paylaşımlardan oluşuyor. Neredeyse her influencerı takip ediyoruz ama bu kadar detaylı ve emek vererek hazırlanmış bir blogu görmek bizi mutlu etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here