Elektriklenen Saçlar İçin Kesin Çözümler

0
901

Kıvırcık, düz fark etmeden özellikle kış aylarında saçlarımız fazla elektriklenir. Saçımızın elektriklenmesinin iki önemli nedeni olabilir. Birincisi bizden kaynaklanmayan hava değişimleridir. Özellikle kış aylarında nem oranı düştüğü için saçlarımız kurur ve normalden fazla elektriklenir. İkinci neden ise bizim önüne geçebileceğimiz, saçımızdaki nem eksikliğidir. Yine saçımızdaki nem eksikliğinden dolayı saçlarımız kurur ve elektriklenir. Aslında ana nedenimiz ‘NEM‘dir. Elektriklenip söz dinlemeyen saçlarınız ile baş etmenin yollarını gelin birlikte inceleyelim.

1. Elveda Plastik Tarak

Kış aylarında saçlarınızı plastik tarakla taradığınız zaman elektriklenme artacaktır. Bunu engellemek için saçlarınızı kuruyken doğal kıllı, seramik, ahşap ya da metal taraklarla taramalısınız.

The Body Shop Ahşap Tarak

The Body Shop’ın geniş dişli ahşap tarağı ile karışık saçlarınızı kolayca açabilir, saç bakımı için kullandığınız krem ve benzeri ürünlerin kökten uca eşit olarak dağılmasını sağlayabilirsiniz. Ahşap olduğu için saçlarınız tararken elektriklenmez.

Tangle Teezer Orijinal Panther Black Saç Fırçası

Çanta dostu olarak tasarlanmış kolay taşınabilen çantanızda sizinle ofise, spora, plaja, tatile gelebilen bu ürün nemli ve kuru saçlarda kullanılabilir. Saçınızın elektriğini alırken yumuşaklık ve parlaklık veren ödüllü saç tarağı İngiltere’de son teknoloji ile 2 farklı boyda dişli olarak üretilmiştir. Uzun dişler saçınızın elektriklenmesini önlerken kısa dişler saçınızın yumuşak ve parlak görüntü elde etmenizi sağlar.

2. İyonlu Saç Kurutma Makinesi

Saçları sık sık elektriklenenler için ideal ürün, iyonlu saç kurutma makineleridir. İyonlu saç kurutma makinelerinde saçınızdaki elektriklenmenin normale dönmesine yardımcı olan iyonlar bulunur. Saçınızdaki pozitif iyonları nötralize eden negatif iyonlar sayesinde saçlarınızdaki yük en aza iner ve saçınız uçuşup kabarmaz. Ayrıca iyonlu saç kurutma makineleri diğer saç kurutma makineleri gibi su moleküllerini buharlaştırmak yerine onları parçalar ve saçınızdaki elektriği alır.

AR5003 Arzum Bellissima Profesyonel İyonlu Saç Kurutma Makinesi

3. Saç Spreylerinden Yardım

Fırçanıza doğal bitişli bir saç spreyi sıktıktan sonra saçlarınızı tararsanız, saçlarınız gün boyu kabarmadan ve elektriklenmeden şeklini koruyacaktır. Bu yöntem için özel formülleriyle tel tel görünümü engelleyen bukle belirginleştirici spreyleri kullanabilirsiniz.

URBAN Care Style Guide Lock’n Roll

Urban Style Guide Lock N Roll Heat Gazsız Saç Spreyi saç şekillendirici ürünler arasında gazsız oluşuyla öne çıkan bir ürün. 200 °C’ye kadar ısıya dayanıklı formülü sayesinde yüksek ısıyla çalışan saç bakım ürünlerinin saçlara verebileceği zararların önüne geçerken  günlük saç bakımının yanı sıra saçlarına özel formlar vermek isteyenlerin işini kolaylaştırıyor. Aynı zamanda ürün UV ışınlarına karşı saçları koruyor ve  içinde bulunan Keratin Complex sayesinde saçlara bakım yapıyor. Watsons ve Gratis mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürünün bukle belirginleştiri olanı da mevcut. ( Bukle belirginleştirici ürünün adı: URBAN STYLE GUIDE ELASTIC CURL HEAT GAZSIZ SAÇ SPREYİ)

4. Kurutucu Saç Kağıtları 

Saçlardaki fazla elektriği alan ve saçın yapısını dengeleyen saç kağıtlarını çantanızda taşıyabileceğiniz gibi biriken yükü alması için yastığınızda, kıyafetlerinizde ve tarağınızda kullanabilirsiniz.

Kérastase Carre Lissant Anti-Frizz Sheets

Tek bir kurutucu kağıt ile kabarmayı ve statik elektriği ortadan kaldırır, nemi dengeler, saçlarınızı parlak ve pürüzsüz gösterebilirsiniz.

5. Son Çare

Eğer bunlardan hiçbirini yapamıyorsanız özellikle kış aylarında çantanızdan bulunan el nemlendiricinizden yardım alabilirsiniz.  Geçici de olsa bu yöntemle saçlarınızın elektriklenmesinin ve kabarmasının önüne geçebilirsiniz. Ellerinize sıktığınız bir miktar nemlendiriciyi parmaklarınıza yayın ve saçlarınızı parmaklarınızla tarayın. Tıpkı bir şekillendirici gibi saçlarınızı yatıştıracağını göreceksiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle ♥

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here